ГРП на Рокитнянському газоносному родовищі дозволило значно збільшити добовий видобуток газу

17 жовтня 2017

Міжнародна енергетична група Burisma вже провела сім успішних планових гідравлічних розривів пласта на розроблюваних Групою родовищах. На чотирьох вже було видобуто газ, ще три знаходяться в процесі освоєння.

«Ми були приємно здивовані першими результатами нашої стратегії збільшення видобутку природного газу за допомогою методу ГРП. Спільно з американською компанією ProPetro Services, яка спеціалізується на проведенні гідророзривів, ми провели роботи на свердловинах, які були або виснаженими, або ж малопродуктивними. Наприклад, свердловина №4 на Рокитнянському газоносному родовищі в Харківській області за умов початкового добового видобутку в 4500 куб. метрів після ГРП вже чотири місяці дає 110000 куб. метрів, що в більш ніж 20 разів збільшило щомісячні обсяги видобутку – 3,5 млн куб. метрів на місяць», – говорить головний виконавчий директор з українських операцій Burisma Group Тарас Бурдейний.

Не менш успішними виявилися результати й на Бориславському родовищі у Львівській області. Причому завдяки ГРП на цьому родовищі була видобута нафта. На даний момент свердловину виводять на промисловий режим роботи. До кінця року українські операційні компанії Burisma мають намір здійснити ще 5 ГРП, розширивши застосування технології й на інших родовищах.

Минулого року Група заявляла про придбання 15 насосів загальною потужністю 25 тис. кінських сил у сервісної нафтогазової компанії ProPetro Services, глобального лідера в цьому сегменті. Лише в США компанія зробила більше 10 тис. успішних ГРП. Таким чином, Burisma стала власником найбільшого флоту на території України. За словами Тараса Бурдейного, сформовані потужності компанія може надавати й іншим українським компаніям. Це дозволить українським газовидобувним компаніям наростити обсяги видобутку природного газу з малопродуктивних або виснажених свердловин.

«Наші ресурси в масштабах всієї країни дозволяють проводити до 100 ГРП на рік», – заявив Тарас Бурдейний.

Компанії Burisma Group підписали угоди зі світовими лідерами Tacrom і Schlumberger про проведення спільних робіт з інтенсифікації свердловин в Україні й гідророзриву пласта. За словами Тараса Бурдейного, застосування досвіду та знань іноземних компаній в комплексі з обладнанням і технологічними можливостями Burisma Group дасть синергію та відкриє нові можливості для українського ринку.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до прес-офісу компанії: media@burisma.com

Images on this page are licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Creative Commons License