Burisma сподівається на подальші реформи

29 жовтня 2017

Друга за величиною газовидобувна компанія в Україні, Burisma Group, має намір видобути в 2017 році 1,5 млрд м3 газу, але результат за підсумками року залежить від фінансової реформи в Україні. Головний виконавчий директор з українських операцій Тарас Бурдейний розповів про перешкоди на шляху подальшого зростання обсягів виробництва в інтерв’ю з Argus.

Будь ласка, розкажіть про свої інвестиційні пріоритети на 2017-2018 рр.?

На початку 2017 р. Burisma Group затвердила амбітну інвестиційну програму, що мала на меті буріння 20 нових свердловин і перевищення річного обсягу видобутку газу 1 млрд м3. Сумарні інвестиції в розвідку, буріння та видобуток складуть більше 3 млрд грн (112 млн дол. США). З 20 свердловин, сумарна глибина яких складе більше 100 000 метрів, 6 будуть зі складним профілем, відхиленням від вертикалі на понад 1000 метрів і глибиною понад 5000 метрів. Ми вже завершили виконання двох третин плану.

Також розпочато модернізацію УКПГ на Водянівському та Карайкозівському родовищах, запланований розмір інвестицій становить понад 150 млн грн. Ми плануємо збільшити резервуарний парк на Водянівськом родовищі з 300 тис м3 до 1 млн м3. Реконструкція УКПГ на Карайкозівському родовищі дозволить збільшити виробничу потужність з 300 тис м3 газу до 1,5 млн м3 на день.

Який обсяг газу Burisma планує видобути цього року та наступного року?

Постійне збільшення кількості експлуатованих свердловин і впровадження новітніх технологій вже допомогли нам значно збільшити обсяги видобутку. В цьому році ми плануємо видобути 1,5 млрд м3 газу. Перш ніж говорити про плани на 2018 рік, необхідно проаналізувати результати імплементації інвестиційної програми. Щороку ми визначаємо для себе більш амбітні цілі.

Який розмір рентної плати сприяв би стрімкому зростанню власного видобутку?

На це питання не може бути відповіді у вигляді конкретної цифри. Для подальшого розвитку газової промисловості необхідно створити одночасно справедливу й привабливу для інвесторів податкову політику. На сьогодні Україна знаходиться в менш вигідному становищі, ніж сусідні держави, наприклад, Румунія, Польща, Словаччина й Туреччина.

Чи є реалістичним бажання українського уряду збільшити обсяги власного видобутку газу до 27 млрд м до 2020 р?

Це потребує чимало часу. Але ми сподіваємося, що 2018 року відбудуться кардинальні зміни. Уряд все більше підтримує ініціативи приватних газовидобувних компаній і з готовністю розглядає спрощення відповідних законодавчих норм. Але потреба в іноземних інвестиціях все ще існує.

Чи планує Burisma збільшувати обсяги продажу газу через Українську Енергетичну Біржу?

В цьому році ми почали купувати товари та послуги через електронну систему закупівель ProZorro. Завдяки платформі ми також почали постачати газ великим українським підприємствам, наприклад, «Київводоканал», «Укрпошта» та «Київський метрополітен». Товарні біржі є невід’ємною частиною процесу реалізації газу. В майбутньому весь вільний обсяг газу Burisma буде реалізовувати через Українську Енергетичну Біржу. У травні цього року на платформі ми продали 7 млн м3 газу. Усього понад 20 млн м3  було продано через біржі.

Нещодавно ви почали поставки газу з Європи. Чи плануєте продовжувати імпортувати блакитне паливо?

Ми були раді запустити в роботу цей напрямок, але імпорт газу з Європи не є нашою стратегією на найближче майбутнє. Операції допомогли повністю задовольнити потреби постійних клієнтів, але варто зауважити, що поступове втілення Енергетичної стратегії України й збільшення обсягів внутрішнього видобутку дозволить з часом відмовитися від зовнішніх поставок газу.